PROGRAM INDYWIDUALNYCH KONSULTACJI SZKOLENIOWYCH
Co to jest?
Program Indywidualnych Konsultacji Szkoleniowych (PIKS) obejmuje indywidualną pracę warsztatową, dostosowaną do konkretnej osoby tematyką, metodą i tempem. Zróżnicowanie w grupie lekarzy i lekarek wpływa na rozmaite zapotrzebowania edukacyjne, na które odpowiadają konsultacje indywidualne.
Nie każdy ma gotowość i lubi pracę z innymi osobami. Lęk przed oceną, ekspozycją, skupianie się na problemach potrafi niekiedy skutecznie odstraszyć. W odróżnieniu od edukacji grupowej, uczestnik_czka może bardzo precyzyjnie określić swoje potrzeby szkoleniowe, co pozwala przygotować indywidualny program pracy oraz adekwatne narzędzia edukacyjne.
Szczególną wartością jest możliwość modyfikowania treści oraz tempa pracy w trakcie rozpoczętego procesu,
przy zachowaniu wyznaczonych standardów oraz wysokiej jakości kształcenia. W PIKS najważniejsza jest osoba uczestnika_czki oraz indywidualny kontakt z konsultantem_ką.
Dla kogo?
PIKS wybierają najczęściej osoby, które:
- rozważają udział w szkoleniu, ale z różnych powodów nie chcą lub nie mogą uczestniczyć w warsztatach grupowych,
- mają szczególny problem, wymagający indywidualnego podejścia,
- chcą omówić konkretne doświadczenie ze swojej pracy,
- nie lubią pracy grupowej, nie mają ochoty lub gotowości do występowania na forum grupy,
- potrzebują skupienia na sobie uwagi konsultanta_ki,
- chcą, aby termin spotkań był dostosowany do ich możliwości.
Dla kogo nie?
Bezpłatna Konsultacja PIKS nie spełni oczekiwań osób, które:
- szukają prostych i szybkich rozwiązań – tego typu oferta jest zazwyczaj skupiona na konkretnych sytuacjach i szybko traci swoją skuteczność,
- chcą wymienić się z doświadczeniami z innymi lekarzami_kami – taką możliwość dają warsztaty z naszej oferty szkoleniowej,
- mają problemy wykraczające poza ramy funkcjonowania zawodowego – w takiej sytuacji przydatna będzie Bezpłatna konsultacja, podczas której spróbujemy dostosować do Ciebie optymalną formę wsparcia.
Jakie będziesz miał korzyści z uczestnictwa w PIKS?
- Weźmiesz udział w warsztacie przygotowanym indywidualnie pod swoje oczekiwania i potrzeby.
- PIKS wspiera w rozwoju kompetencji osobistych i społecznych, pozwala zdobyć wiedzę oraz kompetencje, które wzmacniają efektywność, poczucie własnej wartości i skuteczności w pracy z pacjentami.
- PIKS wyposaży Cię w narzędzia, które będą przekładają się na lepszy odbiór ze strony pacjentów, co przekłada się na lepsze perspektywy finansowe.
- Kontakt z trenerem jest okazją przedyskutowania Twoich doświadczeń, stanowi inspirację oraz źródło uczciwego feedbacku, przekazanego w konstruktywny sposób.
- PIKS pozwala zredukować obawy przed popełnieniem błędu, pomaga w dostrzeżeniu i rozbudowaniu swoich zasobów oraz zwiększa motywację do pracy.
- Możesz zweryfikować swoje umiejętności i wiedzę na koniec warsztatu.
Przebieg
Zapoznaj się z przebiegiem konsultacji przygotowanym na podstawie naszej unikalnej, autorskiej metodyki.
Podczas pierwszego spotkania będziemy rozmawiać o Twoich potrzebach szkoleniowych. Poprosimy Cię, żebyś powiedział_a: z jakim problemem się zmagasz, jakie stawiasz sobie cele i jakich efektów konsultacji się spodziewasz? Uzupełnieniem tego procesu jest wypełnienie arkusza pracy.
Na podstawie przebytej rozmowy przygotowujemy program konsultacji. Obejmuje on optymalny zakres tematyczny, dobór narzędzi pracy, liczbę konsultacji oraz efekt końcowy. Konsultujemy go z Tobą i po akceptacji ostatecznej wersji, przechodzimy do jego realizacji.
Nasz trener_ka rozpoczyna z Tobą pracę w oparciu o przygotowany program. Uczestnik_ka realizuje go na konsultacjach oraz w ramach pracy własnej („prac domowych”), omawianej na kolejnym spotkaniu.
Zachęcamy do spotkań stacjonarnych, które odbywają się w siedzibie naszej poradni. Możliwe jest także ustalenie innego miejsca spotkań oraz opcja online. Konsultacje odbywają się zgodnie z ustaloną a uczestnikiem częstotliwością (raz na tydzień, na dwa tygodnie, raz w miesiącu). Konsultacje mogą być odwoływane na dwa dni przed planowanym terminem, inaczej „przepadają”. Konsultacji nie można odwołać częściej niż 3 razy (90 min.)
Liczba spotkań jest indywidualnie dostosowana do potrzeb edukacyjnych – zazwyczaj waha się od kilku, do kilkunastu. W połowie zadzwoni do Ciebie opiekun programu i poprosi o rozmowę, dotyczącą Twojego zadowolenia z przebiegu dotychczasowych konsultacji. Przeprowadzenie takiej rozmowy jest dla nas bardzo ważne – pozwala realizować Twoje potrzeby w możliwie najwyższym standardzie. Dzięki temu nieustannie poprawiamy jakość naszych usług (ok. 40 min.)
Na zakończenie konsultacji będziesz miał_a możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i uzyskania informacji zwrotnych od trenera_ki. Dzięki temu będziesz miał_a szansę ocenić, w jakim stopniu założone cele dydaktyczne zostały osiągnięte. Forma podsumowania zależna jest od celu Twojej pracy szkoleniowej. Może to być np. symulacja rozmowy z pacjentem/rodziną (konsultant w roli osoby symulowanego pacjenta), nagranie konsultacji z pacjentem/rodziną lub praca na przygotowanych dla Ciebie scenariuszach (60min).
Efektem i głównym celem zadania podsumowującego jest informacja zwrotna nt. wiedzy i umiejętności uczestnika_czki po kursie. Ma ona stanowić pomoc w rozwoju zawodowym i osobistym,. Ostatnie spotkanie obejmuje też podsumowanie całej współpracy. Ważnym elementem jest także informacja zwrotna od uczestnika_czki dotyczącaszkolenia i uzyskanych efektów (60min).
Po kilku miesiącach od zakończenia konsultacji do uczetnika_czki zadzwoni opiekun programu z ponowną prośbą o ocenę konsultacji oraz ich przydatności w codziennej pracy (ok.40 min.).
Dlaczego PIKS?
- PIKS odpowiada na duże zróżnicowanie między specjalizacjami, które generuje inne wyzwania i problemy. Pediatrzy często mówią o trudnym kontakcie z rodzicem, inne problemy wynikają z kontaktu z rodziną pacjenta senioralnego, a jeszcze inne pojawiają się w pracy na SOR.
- PIKS pozwala dostosować program pod konkretny etap edukacji lekarza_ki (staż, rezydentura, specjalizacja), albo moment życiowy (wchodzenie w dorosłość, rozwój dorosłości, czas przed emerytalny itd.).
- PIKS uwzględnia różnice między oddziałem, przychodnią, a innym miejscem pracy. Inne trudności wynikają z pracy w publicznym ZOZ, w porównaniu do zatrudnienia w sektorze prywatnym.
- Na tematykę konsultacji mogą wpływać czynniki około zawodowe (atmosfera panującą w miejscu pracy, relacje z przełożonym oraz zespołem, doświadczanie mobbingu).
PROGRAM INDYWIDUALNYCH
KONSULTACJI SZKOLENIOWYCH
od 4 237,35 zł
3445 zł (netto)
od 1450 zł/mc
(dziewięć rat miesięcznych)
indywidualnie przygotowany plan szkoleniowy
minimum 3 konsultacje (ostateczna liczba zależy od zapotrzebowania)
materiały dydaktyczne
analiza końcowych efektów
możliwość odbycia konsultacji z psychologiem
FAQ
Szybkie odpowiedzi na Twoje wątpliwości
Naszymi trenerami_kami są osoby mające wykształcenie psychologiczne i/lub medyczne. W procesie rekrutacji zwracamy uwagę na doświadczenie pracy w systemie ochrony zdrowia i kompetencje dydaktyczne. Zależy nam, aby zatrudnione przez nas osoby cechowały się umiejętnością łączenia pracy w ramach programowych, wraz z elastycznym dostosowywaniem programu do potrzeb uczestników_ek. Współpraca z takimi osobami jest możliwa m.in. dzięki procesowi rekrutacji – który oparty jest na autorskiej metodologii oraz procesowi ewaluacji przeprowadzanych konsultacji.
Bardzo duże zróżnicowanie między specjalizacjami generuje inne wyzwania i problemy, z którymi spotykają się lekarze i lekarki. Pediatrzy często mówią o trudnym kontakcie z rodzicem, interniści mierzą się z problemami pacjentów w wieku senioralnym, jeszcze inne napotka ortopeda na SORze. Konsultacje dostosowujemy do charakteru oraz specyfiki pracy lekarza_ki.
Z naszych konsultacji korzystają lekarze i lekarki na różnych etapach edukacji medycznej. Niezależnie od tego, czy jesteś na stażu, rezydenturze, czy pracujesz jako specjalista_ka, przygotujemy program konsultacji w taki sposób, aby był jak najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb.
Zastanów się, z czym masz problem, jaki temat chciałbyś omówić? Przypomnij sobie sytuacje, z którymi się mierzyłaś_eś – co się wtedy działo? Jak zareagowałaś_eś? Co pomogło, a co sproawiło Ci trudność? Zastanów się nad czynnikami mogącymi mieć wpływ na Ciebie w tej sytuacji, to mogłybyć m.in.: dotychczasowe doświadczenia, wiedza (lub jej brak), wsparcie ze strony przełożonego, kolegów (lub jego brak), charakterystyka pracy (oddział, POZ) itd.
Ostateczna cena uzależniona jest od Twoich potrzeb i liczby spotkań potrzebnych do jej realizacji. Ostateczny koszt musi ustalamy po zaakceptowaniu przez Ciebie planu szkoleniowego. Na cenę programu składa się wynagrodzenie specjalistów – pilnujemy, żeby były to osoby o wysokich kwalifikacjach zawodowych oraz dydaktycznych. Ostateczny koszt wynika też z indywidualnie przygotowywanych dla Ciebie materiałów szkoleniowych oraz metod ewaluacji Twoich postępów.
Istnieje możliwość ustalenia opłat ratalnych (miesięcznych), zależnie od ostatecznej kwoty Twoich konsultacji.
Zalecane są spotkania stacjonarne, ale nie wykluczamy opcji online.
Miejsce spotkań ustalane jest wspólnie przez Uczestnika_czkę i Trenera_kę, zalecamy spotkania w naszej siedzibie.
Sesje można odwołać najpóźniej dwa dni przed planowanym terminem, żeby ustalić inny termin spotkania. Późniejsze odwołanie sesji skutkuje jego utratą.